Обмін досвідом. Делегація з Луцька відвідала Ужгород.

З дводенним  візитом працівники управління охорони здоров’я Луцької міської ради  та заступник головного лікаря з медичного обслуговування 

населення нашого закладу Лотвін Володимир Олександрович за підтримки  БФ «СТОПРАК»  відвідали відділ охорони здоров’я  Ужгородської  міської ради   та  Ужгородський  центр  ПМСД.

       Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар розповів про особливості роботи відділу охорони здоров’я, скільки людей працює, поділився своїм досвідом про розроблені відділом програми для покращення надання медичної допомоги ужгородцям, про матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я в Ужгороді, зокрема  центру ПМСД. Спільно обговорили проблемні питання, з яким стикаються під час реалізації медичної реформи, у т.ч. автономізацію медзакладів.

 

      Також  побували та ознайомилися зі структурою та роботою виїзної бригади паліативної допомоги «Хоспіс удома» Ужгородського центру первинної медико санітарної допомоги.  

 

Завідувач відділення «Хоспіс вдома» Алла Юріївна Сіра розповіла, що догляд за такими людьми вимагає багато моральних та фізичних сил. І часто родина і пацієнт залишаються сам на сам із великими проблемами. Вони не обізнані про існуючу паліативну допомогу, яка покликана допомогти вирішити всі проблеми по догляду за такими пацієнтами.  Велику роль у догляді за хоспісним пацієнтом відіграє медична сестра як дільничної служби, так і хоспісної допомоги. Лікар оцінює стан пацієнта, робить призначення, а виконує їх медсестра.    Медики наголошують: чим більше ми відкриті для світу, чим більше соціальних проблем буде озвучуватися і тим швидше прийде реальна допомога. Не варто легковажити паліативною допомогою. Адже людина має не тільки достойно жити, вона має право і на те, щоб піти із життя без болю, в спокої. А родина достойно сприйме втрату близької людини.

Набутий досвід  стане корисним при відкритті виїздної бригади «Хоспіс вдома»  на  базі   КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1».

 

Контакти
м. Луцьк, вул. Бенделіані, 7

Реєстратура — 26-15-38, 26-05-31
Приймальня — 26-19-20
Медичний директор з експертизи тимчасової непрацездатності — 26-19-20
Заступник директора з технічних питань — 26-26-35
Заступник директора з медсестринства — 26-26-35
E-mail: ambulatoria1@ukr.net
Ми на карті